Kontakt:
info@visitelva.ee
www.visitelva.ee

Võrtsjärvel toimub kalapüügivõistlus

Võrtsjärve karikas 2009
Foto: kalastusinfo.ee

Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi kutsub kõiki kalapüügihuvilisi 30. jaanuaril Võrtsjärve jääle võistu kala püüdma.

Toimub kalapüügivõistlus Võrtsjärve Karikas 2010. Nagu ka aasta varem, järgneb võistlusele Järvemuuseumi külastamine ja ettekanne järveteadlaselt. Võisteldakse individuaalselt noorte (kuni 16. aastaste) ja täiskasvanute (16. aastased ja vanemad)  klassis ning võistkondlikult. Võistkonnaks võivad liituda kuni 4 kalastajat, kes kõik osalevad ka täiskasvanute individuaalarvestuses.
Võistlus toimub tähistatud akvatooriumil. Püüda võib ühe talipüügivahendiga, mis koosneb ridvast, rullist, tamiilist, noogutist ja ühest kirptirgust. Peibutussöödaks võib kasutada traditsioonilisi, talikalastamisel kasutatavaid naturaalseid söötasid. Individuaalklasside parimad selgitatakse kalade kaalumise teel. Võistkondliku paremusjärjestuse saamiseks liidetakse individuaaljärjestuse kohapunktid, võitjaks on vähima punktisummaga võistkond.
Autasustatakse kõigi võistlusklasside kolme parimat. Lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja hulk auhindu. Võistlusele järgneb ühine supisöömine, Järvemuuseumi ekspositsiooniga tutvumine ning järveteadlase Tarmo Timmi loeng veekogu setetes elavatest loomadest.
Allikas: http://www.kalev.ee/est/tartu/rongu/?news=992466&category=1&Vortsjarvel-toimub-kalapuugivoistlus