Kontakt:
info@visitelva.ee
www.visitelva.ee

Peipsiäärsete maakondade laulupidu Elvas

Pühapäeval, 20. juunil algusega kell 17.00 toimub Elva lauluväljakul nelja Peipsiäärse maakonna ühine laulupidu “Kui käes on jaanipäev”.
  
Peo kunstilinejuht on Lauri Breede, muusikajuht Toomas Peterson ja liikumisjuht Jaanus Randmaa, stsenarist Astrid Hallik, kunstiline kujundaja Andres Rattasepp. Peo korraldaja on Elva huviala- ja kultuurikeskus Sinilind.
Peipsiäärsete maakondade peol osalevad Tartumaa, Jõgevamaa, Põlvamaa ning Ida-Virumaa naiskoorid, poistekoorid, meeskoorid, segakoorid ja lastekoorid, neile lisaks Tartumaa tantsijad. Osalejaid on kokku tulemas 2000 ringis. Esmakordselt Eesti laulupidude ajaloos kaasatakse saateorkestrina Big Band Tartu, kes saadab kõiki koorilaule ja rahvatantse – kogu peo vältel ei kasutata ühtegi helisalvestust. Uudne on ka peo lavastuslik külg. Avasõnad ütleb ning laulu lööb lahti kultuuriminister Laine Jänes. Lisaks dirigeerivale ministrile astub peol üles Tartu maavanem Esta Tamm, kelle tantsusoolo juhatab sisse tantsijate etteasted. Peipsiäärsete maakondade ühise laulupeo tuli toob üle vee viikingilodi Turm ning jõuab Elva lauluväljakule Arbi järvelt. Veetee loob mõttelise sideme Peipsiga, mis nelja maakonda ühendab. Peole on oodatud kõik noored ja vanad, piletit ei küsita ning laul ja tants on kõigile tasuta.
 
Vaata ka laulupeo kodulehte http://laulupidu.elva.ee
Lisateave: Astrid Hallik, tel 730 5321 või astrid.hallik@rahvakultuur.ee            Elva HKK Sinilind 5091288 sinilind@elva.ee