Kontakt:
info@visitelva.ee
www.visitelva.ee

Linn, mis puhkab metsas avab Matkahooaega

27.apillil 2013 aastal, algusega kell 10:30, avatakse Elva Matkakeskuses (Pargi 2, Elva) matkahooaega. Kolmandat korda toimuva ürituse eesmärgiks on tutvustada matkamisvõimalusi Elva puhkepiirkonnas ning tuua inimesed tubadest metsa. Sündmuse korraldavad Elva Matkakeskus ja Vapramäe – Vellavere – Vitipalu Sihtasutus.

 

Juba traditsiooniliseks saanud sündmus on sel aastal pühendunud metsa teemadele, pakkudes järgmisi tegevusi: retk Elva parkmets linna ja metsa piiril, seiklusmatk Elva – Vitipalu maastikukaitsealal, tervist kosutav matk Vellaveres, metsamuinasjutu matk Väikesel Väerajal jt. Peale selle saab meisterdada kevadkompositsiooni ning OTS puutöökoja meistritega puitehteid. Harivat teadmist jagab workshopis Joosep Matjus teemal “Linn kui loomaaed” ehk kuidas jäädvustada loodust fotole või videole.

 

Samal päeval avatakse Elva Matkakeskuses  Hendrik Relve põlispuude fotonäitus. Matkajatele pakutakse kosutavat suppi ning kõik need, kes täidavad loosikupongi, osalevad õnneloosis. Sel aastal on auhinna sponsoriks Elva Huviala-ja Kultuurikeskus Sinilind.

 

“Matkamise puhul ei saagi niivõrd hooajalisusest rääkida, kuid eelolev aeg on suurepärane jälgimaks looduse vaatemängu. Meie eesmärk on tuua inimesed oma tubadest välja ja pakkuda ideid, kuidas nautida Eesti loodust ja seeläbi puhata” selgitas Merili Aasma, matkahooaja avaürituse korraldaja.

 

Elva Matkakeskus asub ajaloolises vaksalihoones, kuhu on võimalik tulla nii rongi, bussi kui autoga. Matkadele viiakse inimesed organiseeritud transpordiga. Tegemist on avaliku sündmusega, mis osalejatele tasuta. Matkadele on soovitatav eelnevalt registreerida. Info ja matkadele registreerimine Elva Matkakeskuses, tel: 7330 132,

i-punkt@elva.ee või matkakeskus.elva.ee; Vapramäe – Vellavere – Vitipalu SA, sihtasutus@vvvs.ee ja  www.vvvs.ee .

 

 Tule ja veeda meeleolukas ning hariv päev Elvas!

Matkahooaja avaüritus 2013