Kontakt:
info@visitelva.ee
www.visitelva.ee

Elvast sai Tartu Maratoni finišis kümnes Metsapealinn

Vahetult enne 42. Tartu Suusamaratoni võitja finišeerimist andis Rakvere Metsapealinna tiitli üle Elvale. Elvast sai Eesti kümnes Metsapealinn, tiitli saaja valib välja Eesti Metsaselts.

Linn, mis puhkab metsas!

Metsapealinn 2013 ELVA

Metsapealinna tiitli üleminekut märkis maratonirajale asetatud palgi läbisaagimine, seejärel puhuti jahisarve ja Elva jahimehed lasid püssidest aupauke. „Metsapealinnaks olemise ajal tahab Elva linn pöörata metsale rohkem tähelepanu. Kuna Elva on metsarikas linn, tuleb ka linnas tegeleda metsa hooldamise ja hoidmisega,” rääkis Elva linnavolikogu esimees Leelo Suidt.  „Nüüd kui tiitel on üle antud, tuleb heisata Metsapealinna lipp ja lasta sel väärikalt lehvida läbi aasta,” lisas Elva abilinnapea Heiki Hansen.

Metsapealinn Elva ja Eesti Metsaselts andsid maratoni 5890 lõpetajale (Elvas elab niipalju inimesi) tartlasele Kalle Taeverele auhinnaks puukuju „Suusatava hunt“  Tartust pärit Kalle Taever elab oma majas ja oli oma võidu üle õnnelik. Ta kinnitas, et temaatiline kuju sobib väga hästi aeda kaunistama. Kalle Taever sõitis läbi maratoni pika distantsi ja lõpetas ajaga 6:15:27:01.

Metsapealinnale annavad sisu erinevad metsaga seotud ettevõtmised. Lisaks rohketele sündmustele talvest talveni, toimub Metsapealinnas 27. aprillist kuni 4. maini Metsanädal. 2013. aasta oma on 20. Metsarahvas teeb Metsanädala eelsündmustega algust juba aprilli teisel poolel, kui toimub Maamess, kuhu metsasektor kutsub tutvuma oma väljapanekuga. Maamessi ajal toimub ka raievõistlus „Kevadkarikas 2013“. Metsanädala avasündmuseks on 27. aprillil Eesti matkahooaja avamine ning 4. mail toimub linnarahva metsapäev kui pealinnlasi tuleb tervitama Eesti Vabariigi President.

www.elva.ee

www.visitelva.ee

Toomas Kelt
Eesti Metsaselts
Kommunikatsioonijuht

http://www.metsaselts.ee/